Talveuni

Ma ei usu enam, et ühel päeval on töölt koju sõites õues valge. Hommikul kodust lahkudes on ka pime. See pimedus on siin maal nii must. Pole tänavavalgusteid, reklaamtahvleid ega autosid. Silm puhkab. Ise puhkan ka.

Raske on pimedas ärgata. Alates novembri keskpaigast olen oodanud, millal hakkab hommikuti valgemaks minema. Nüüd – 3 kuud hiljem hakkab tõesti hommikuti juba valgemaks minema. Aga kõik need 3 kuud olen ma kannatamatult oodanud ja lubanud endale, et kui homme hommikul pole õues valge, siis ma üles ei tõuse ka. Ikka tõusen ja lähen õue. Koerad ei saa aru, miks inimesed öösel üleval on ja keeravad teise külje ning magavad edasi.

Päeval on õues ilus ja valge. Mõni päev paistab isegi päike ja kõike seda saan nautida tööl aknast välja vaadates. juhei! Oli ikka mitu nädalat ka sellist aega, kus kella nelja ajal töölt lahkudes oli õues  juba uuesti pime. Nüüd – veebruari keskpaigas on pärastlõunal õues täitsa valge.

Kella 6 ajal õhtul koju jõudes on aga juba väga hämar. Alles nädal aega tagasi oli siis juba täitsa pime. Koerad magavad jälle, sest nende päev oli juba ammu õhtusse veeretatud. Vaatad mere poole – pimedus. Ühel hetkel hakkab kuu tõusma. Ilus ja suur punane kuu, mis jätab merele valgusvihu. Mõne minuti pärast on kuu juba kõrgemal ja muutub heledamaks. Ja siis on jälle õue valge. Kuu paistab! Ja kui palju tähti taevas on! Tähtede vaatamine on sama, nagu elava tule või voolava vee vaatamine – paneb korraks aja seisma.

Nädalavahetus on nagu kevad! Kauaoodatud ja mõnus minipuhkus. Saab hingata värsket mereõhku, õues toimetada, maailma kõige armsamate koertega mängida ja pilte teha.

Ma saan täitsa aru, miks väga paljud loomad talveund magavad. Siin maal elades on tunne, et tahaks ise ka talveunes olla, sest pimedal ajal tegutsemine võtab väga palju energiat. Loodus meil siin magabki talveund, aga ise ootame juba õhinaga, millal see puhkeaeg läbi saab, et õhtuti pikemalt õues olla ja oma unistuste kodu oma parema äranägemise järgi veelgi hubasemaks kujundada.

#altmardi

One Comment Add yours

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s