Ürtide säilitamine

Kevadel, suvel ja sügisel on väga mõnus oma aiamaalt, kasvuhoonest või potipõllult ürte noppida ja nendega oma igapäevast toitu maitse- ja vitamiinirikkamaks muuta. Panen siia kirja mõned mõtted, kuidas erinevaid ürte üle talve säilitada.

Basiiliku panin kasvama seemnest. Esialgu idanes see aknalaual ja üsna varakevadel viisin väikesed basiilikupojad kasvuhoonesse, kus need tomatite juures väga suureks kasvasid. Kuna basiilik kardab külma, siis korjasin selle varasügisel kimpudesse ja panin tuppa paberkoti sisse rippuma. Nii kuivasid need rahulikult õhu käes ära ja sain need käte vahel pudistades tükkideks teha. Nüüd on kuivatatud basiilik purgis ja ootab köögis.

Tilli tuleb korjama hakata juba täitsa keset suve. Tilli olen juba mitu aastat sügavkülma pannud. Hakin värske tilli kääridega otse säilituskarpi ja panen sügavkülmikusse kättesaadavasse kohta. Nii on hea kiiresti külmast karbist paar näpuotsatäis tilli näiteks supi sisse panna.

Petersell talub väga hästi külma ja kasvab meie kliimas väga hästi. Peterselli olen suve läbi korjanud ja sügavkülmutanud. Kuna peterselli varred on kõvad, siis olen lehed varre küljest ära lõiganud ja need siis lihtsalt säilituskarpi pannud. Kui peterselli vajan, siis võtan külmast karbist mõned lehed, hakin need kiirelt noaga läbi ja lähevadki näiteks risotto sisse.

Tüümiani kuivatan samuti, nagu basiilikut. Kuivanud taime küljest tulevad lehekesed hästi ära ja neid ei pea isegi pudistama, need on niigi väikesed.

Rosmariini ei olegi ma veel ära korjanud. Ilmselt seon selle ka kimpudesse ja panen paberkotti kuivama. Kuna rosmariini lehed on pikad ja kõvad, siis ma neid vartest eraldama ja purustama ei hakka. Säilitan neid õhukindlalt ja kui on aeg teha ahjujuurvilju, siis panen kuivanud roskariinioksakese koos varrega pannile juurviljade juurde.

Tšilli kasvab kasvuhoones väga hästi. Ootasin, kuni mitmed kaunad olid korraga valmis ja lõikasin need koos vartega ära. Siis ajasin need nööri otsa ja jätsin tuppa kuivama. Toiduvalmistamise ajal saan tsillikauna nööri küljest ära lõigata ja ära kasutada. Järgmisel aastal tahan kindasti proovida ka tšilli purki panemist.

Need ongi põhilised ürdid, mida tahan aastaringselt oma toidulaual näha. Ja kuna need kasvavad siin nii lihtsalt ja hästi, siis miks mitte neid ka talveks kõrvale panna.

 

One Comment Add yours

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s