Maale elama!

Alates selle aasta juuli keskpaigast elame me maal. See tähendab seda, et meie majal ei ole numbrit vaid on nimi – Altmardi talu. Meie talu asub väikeses mereäärses Lindi külas, kus on isegi rahvamaja ja pood. Siin asub ka Lindi sadam, mida kasutavad aktiivselt kohalikud kalamehed. Kalal saame ka ise käia, kui õngeridvad õlale viskame, paadi vette lükkame ja Pärnu lahele aerutame. Ujuda saab ka, aga vee sügavusega on meil samad lood, mis Pärnu rannas – enne väsid kõndimisest ära, kui paraja sügavusega vette jõuad.

Aga miks maale elama? Enne olime mõlemad linnainimesed, kes on sündinud, elanud, õppinud ja töötanud erinevates linnades. Suved oleme mõlemad veetnud maakohtades ning teame, kuidas pliidi alla tuld teha ja millised näevad välja kartulipealsed ja kartulimardikad. Maal elamisest oleme mõlemad salamisi unistanud ja nüüd tekkis meil võimalus oma unistus teoks teha! Ja siin me nüüd oleme – maal.

Me ei tea veel täpselt, mis meiega siin juhtuma hakkab. Võib-olla on see maa-elu meile ei sobi ja oleme kevadeks linnas tagasi, võib-olla võtame järgmisel suvel endale lambad, võib-olla jääme talveks lumevangi, võib-olla ei pea me ühel päeval raha teenimiseks enam maalt ära sõitma, võib-olla söövad koerad meie kanad ära. Aga kõik see ongi meie jaoks põnev ja selle pärast me siin olemegi.

Selle jutukogumiku eesmärgiks on aeg-ajalt kirja panna erinevaid tähelepanekuid enda jaoks ja pidada kroonikat meie maa-elu kohta. Samuti loodame, et midagi leiavad siit ka teised – kas siis niisama lugemist, häid ideid või innustust. Imetlege või tundke kaasa, kuidas tahate!

Silvia ja Erko

#altmardi

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s