Meie Küla Pidu

Ühel ilusal ja kuumal juulikuu päeval toimus meie Lindi külas pidu – Meie Küla Pidu. Panen kirja, mis üritus see oli, mida meie seal tegime ja mis tundega me keskööl sellelt peolt lahkusime.

Meie Küla Pidu oli kogukonnafestival Lindi külas, mis algas keskpäeval ja lõppes keskööl. 12 tundi kodukohvikuid, bände ja tantsijaid, külalaata ja kalalaata koos paljude inimestega lähemalt ja kaugemalt.

Laadakauplejaid olid igasuguseid – kõik pakkusid enda kasvatataud või ise valmistatud tooteid. Meie leivanumbriks osutus rabarberilimonaad. Peale selle pakkusime oma silmapaistval müügiplatsil ka rabarberisiirupit ja pudelikotte. Kogu kraami valmistamine langes viimasele nädalale, kus koos saime oma planeeritud kogused siiski valmis. Minu tempot alandas rangluumurd, mille tõttu ei saa ma raskeid asju tõsta ja pean suures osas hakkama saama vaid vasaku käega. Rabarberisiirupi villisime liitristesse pudelitesse, millele Erko sildid valmistas. Sildid on sellised, mis tulevad hästi maha ja uuel omanikul on võimalik pudelit ka taaskasutada. Limonaadi valmistamiseks lisasime siirupile mullivett ja saadud limonaadi hoiustasime kraaniga kottides, mis võimaldas seda lihtsalt serveerida ja ka laadaplatsil külmas hoida. Rabarberite korjamise, keetmise ja villimise vaeva tasus suur huvi limonaadi vastu ja head sõnad klientidelt. Kauplesime kokku 8 tundi ja selle ajaga müüsime maha umbes 150 topsi (200 ml) limonaadi ning 15 pudelit siirupit. Pudelikottidel oodatud menu ei olnud. Ilmselt ei olnud inimesed valmis meie küsitud hinnaga. Samas jäime oma päevaga rahule, sest kõrval boksides olnud käsitöölised nii paljude inimestega kontakti ei otsinud ja küllap ka müüsid oma kaupa vähem. “Tere! Tulge rabarberlimonadi jooma!”

Mõni minut peale südaööd, kui spontaanselt kalapaadi sõidult tagasi sadamasse jõudsime ja kodu poole jalutama hakkasime panime tähele, et kõik platsid ja külateed olid puhtad igasugusest prügist. Tavaliselt toovad festivalid kaasa palju maha visatud prügi ja alkoholipudeleid. Meie Küla Peo külalised hoidsid meie küla aga nii nagu oma kodu. Aitäh, ilus oli vaadata ja tunda seda, et meie külalised on head inimesed.

One Comment Add yours

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s